RSS
 

Śmierć nie jest końcem… to dopiero początek

02 lis

Zdało się oczom głupich, że [sprawiedliwi] pomarli, zejście ich poczytano za nieszczęście i odejście od nas za unicestwienie, a oni trwają w pokoju. Choć nawet w ludzkim rozumieniu doznali kaźni, nadzieja ich pełna jest nieśmiertelności. Po nieznacznym skarceniu dostąpią dóbr wielkich, Bóg ich bowiem doświadczył i znalazł ich godnymi siebie. Ci, którzy Mu zaufali, zrozumieją prawdę, wierni w miłości będą przy Nim trwali: łaska bowiem i miłosierdzie dla Jego wybranych.
Mdr 3, 2-5.9

„Głupi” – ci, którzy myślą, że śmierć jest kresem wszystkiego sądzą, że jest to największe nieszczęście jakie może spotkać człowieka i jego najbliższych.

Tak myślą niewierzący w Chrystusa, niewierzący w życie po śmierci.
Ale czy Ty tak nie myślałaś Siostro, nie zapomniałeś o tym Bracie?
Gdy umiera nasz bliski poddajemy się rozpaczy do tego stopnia, że zmienia się nasz pogląd na te sprawy.
Czy nie przychodziły do Twojej głowy myśli: dlaczego on, dlaczego teraz, przecież miał/a jeszcze całe życie przed sobą, tylu rzeczy nie zdążyliśmy zrobić razem…

Takie myślenie jest dalekie od naszej wiary.
Dziś Bóg pragnie nam przypomnieć, że śmierć, choć jest ciężka dla bliskich to jest początkiem nowego życia. Jest początkiem trwania w pokoju. Śmierć jest początkiem nieśmiertelności.

Pamiętajmy o tym odwiedzając cmentarze i modląc się za zmarłych. Bo nasza rozpacz nie pomoże naszym zmarłym, ale nasza modlitwa pomoże im przejść przez czyściec i szybciej dojść do Nieba.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie,
a światłość wiekuista niechaj im świeci.
Niech odpoczywają w pokoju.
Amen.

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Czytanie

 

Tags: , , ,

Dodaj komentarz