RSS
 

Czy jesteś gotowy na śmierć?

28 sie

Podobne jest królestwo niebieskie do dziesięciu panien, które wzięły swoje lampy i wyszły na spotkanie oblubieńca. Pięć z nich było nierozsądnych, a pięć roztropnych. Nierozsądne wzięły lampy, ale nie wzięły z sobą oliwy. Roztropne zaś razem z lampami zabrały również oliwę w naczyniach(…). A nierozsądne rzekły do roztropnych: „Użyczcie nam swej oliwy, bo nasze lampy gasną”. Odpowiedziały roztropne: „Mogłoby i nam, i wam nie wystarczyć. Idźcie raczej do sprzedających i kupcie sobie”. Gdy one szły kupić, nadszedł oblubieniec. Te, które były gotowe, weszły z nim na ucztę weselną i drzwi zamknięto. W końcu nadchodzą i pozostałe panny, prosząc: „Panie, panie, otwórz nam”. Lecz on odpowiedział: „Zaprawdę powiadam wam, nie znam was”. Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny».
Mt 25, 1-13

Panny nieroztropne to ludzie, którzy wiedzą, że każdy umrze, że oni kiedyś umrą, ale nic z tym nie robią. Nie starają się żyć tak by być gotowym na ten dzień. To ludzie, którzy dopiero u schyłku życia podejmują działanie, ale czasem może być na to za późno. Nie zdążą wyspowiadać się przed śmiercią i nie wejdą na Ucztę Niebieską.

Panny roztropne oznaczają ludzi, którzy przygotowują się na swoją śmierć. Zawsze starają się być czystymi od grzechu i mieć pełne ręce dobrych uczynków. Te dostaną się na ucztę w Królestwie Bożym.

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Ewangelia

 

Tags: , , , ,

Dodaj komentarz