RSS
 

Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch

05 lut

EWANGELIA
Mk 6,7-13

Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi.
I przykazał im, żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie. „Ale idźcie obuci w sandały i nie wdziewajcie dwóch sukien”.
I mówił do nich: „Gdy do jakiego domu wejdziecie, zostańcie tam, aż stamtąd wyjdziecie. Jeśli w jakim miejscu was nie przyjmą i nie będą was słuchać, wychodząc stamtąd strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich”.
Oni więc wyszli i wzywali do nawrócenia. Wyrzucali też wiele złych duchów oraz wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali.

Jezus wybrał Dwunastu Apostołów. Poza przywilejem bycia blisko Niego nałożył na nich obowiązki.
Mają wzywać do nawrócenia, namaszczać, uzdrawiać i wypędzać złe duchy.
Komu więcej dano od tego więcej wymagać się będzie (Łk  12, 48).

Jezus rozesłał Apostołów po dwóch. Szli dwójkami, żeby się wzajemnie wspierać, podtrzymywać na duchu. I żeby nie upaść w razie niepowodzeń. Nam chodzenie we dwóch może się kojarzyć tylko ze świadkami Jehowymi. Oni chyba zresztą z tego fragmentu Ewangelii wzięli ten obowiązek.
Ale u nas, katolików również istnieje taka forma Ewangelizacji. Jest to neokatechumenat.
Co prawda oni nie pukają do drzwi i nie pytają czy chcemy porozmawiać o Chrystusie, ale i tak czasem są myleni z jehowymi.

Neokatechumeni działają na terenie parafii i starają się pomagać w problemach codziennych, niekoniecznie ściśle związanymi z wiarą.

Jezus rozesłał Apostołów, żeby wzywali do nawrócenia i pomagali – umacniali duchowo – przez sakrament namaszczenia chorych oraz żeby uzdrawiali.

 

rozesłanie dwunastu

 

 

 

Każdy z nas jest powołany do głoszenia Słowa Bożego. Dostaliśmy tą misję na chrzcie. Razem z nią otrzymaliśmy łaski, by móc ją wypełnić. Musimy w sobie tylko odnaleźć tą siłę, która tam przecież jest. Tylko o niej zapomnieliśmy.

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Ewangelia

 

Tags: , , ,

Dodaj komentarz