RSS
 

Powstań, świeć, Jeruzalem, bo przyszło twe światło

06 sty

Pierwsze CZYTANIE
Iz 60, 1-6

Powstań, świeć, Jeruzalem, bo przyszło twe światło i chwała Pana rozbłyska nad tobą. Bo oto ciemność okrywa ziemię i gęsty mrok spowija ludy, a ponad tobą jaśnieje Pan i Jego chwała jawi się nad tobą. I pójdą narody do twojego światła, królowie do blasku twojego wschodu. Podnieś oczy wokoło i popatrz: Ci wszyscy zebrani zdążają do ciebie. Twoi synowie przychodzą z daleka, na rękach niesione twe córki. Wtedy zobaczysz i promienieć będziesz, zadrży i rozszerzy się twoje serce, bo do ciebie napłyną bogactwa zamorskie, zasoby narodów przyjdą ku tobie. Zaleje cię mnogość wielbłądów, dromadery z Madianu i z Efy. Wszyscy oni przybędą ze Saby, ofiarują złoto i kadzidło, nucąc radośnie hymny na cześć Pana.

Odczytując tekst dzisiaj, dla nas możemy to zrobić w sposób bardzo osobisty.
Możemy postawić się na miejscu Jerozolimy. Wtedy powinniśmy zrozumieć tekst jako wezwanie dla nas, żeby powstań, przestać się lękać, bo przyszedł Pan. On nas oświeca i ogarnia nas swoją chwałą.
Wspomaga nas pośród ciemności grzesznego świata, prowadzi nas ku sobie, nie pozwalając upaść w ciemność.

Kiedy zrozumiemy to, że Chrystus jest ciągle z nami będziemy promienieć i „zadrżą i rozszerzą się nasze serca”. Będziemy przepełnieni szczęściem i miłością.

Musimy tylko dostrzec, że to już się wydarza. A nasze serce napełni się pokojem i nawet w obliczu trudności będziemy szukać wsparcia u Boga, a nie odwrócimy się od Niego.

Powinniśmy prosić Boga tak jak psalmista:

Spraw, bym usłyszał radość i wesele:
niech się radują kości, któreś skruszył! (…)
Stwórz, o Boże, we mnie serce czyste
i odnów w mojej piersi ducha niezwyciężonego!  Ps 51, 10-12

Duch niezwyciężony to coś, czego nam potrzeba w dzisiejszych czasach…

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Czytanie

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz