RSS
 

Żal Mi tego tłumu! Nie chcę ich puścić zgłodniałych

03 gru

EWANGELIA
Mt 15, 29-37

Jezus przyszedł nad Jezioro Galilejskie. Wszedł na górę i tam siedział. I przyszły do Niego wielkie tłumy, mając z sobą chromych, ułomnych, niewidomych, niemych i wielu innych, i położyli ich u nóg Jego, a On ich uzdrowił. Tłumy zdumiewały się widząc, że niemi mówią, ułomni są zdrowi, chromi chodzą, niewidomi widzą. I wielbiły Boga Izraela.
Lecz Jezus przywołał swoich uczniów i rzekł: «Żal Mi tego tłumu! Już trzy dni trwają przy Mnie, a nie mają co jeść. Nie chcę ich puścić zgłodniałych, żeby kto nie zasłabł w drodze». Na to rzekli Mu uczniowie: «Skąd tu na pustkowiu weźmiemy tyle chleba żeby nakarmić takie mnóstwo?» Jezus zapytał ich: «Ile macie chlebów?» Odpowiedzieli: «Siedem i parę rybek». Polecił ludowi usiąść na ziemi; wziął te siedem chlebów i ryby, i odmówiwszy dziękczynienie, połamał, dawał uczniom, uczniowie zaś tłumom. Jedli wszyscy do sytości, a pozostałych ułomków zebrano jeszcze siedem pełnych koszów.

Jezus zawsze troszczy się o swoich uczniów. Widać to w dzisiejszej Ewangelii. Lituje się nad ludźmi, którzy tak chcieli Go spotkać, zobaczyć, że zapomnieli zabrać ze sobą to co najpotrzebniejsze – jedzenie i picie.
Jezus troszczy się o nich i dokonuje cudu rozmnożenia chleba. Zaspokoił ich głód fizyczny, żeby byli przygotowani na ucztę duchową.

Także nas Chrystus nie zostawia samym sobie, ale wspiera nas w naszym życiu codziennym. Często Go nie zauważamy, ale On ciągle trwa przy nas.
Tak jak w pewnej opowieści, o tym, że przez pustynię szedł człowiek, szedł razem z Chrystusem. Zostawiali za sobą podwójne ślady stóp. W pewnym momencie przyszedł dla tego człowieka trudny okres, wtedy widział tylko jedne ślady. Gdy poczuł, że najgorsze za nim znów zauważył ślady dwóch par stóp. Wtedy z żalem powiedział Jezusowi:
- Czemu nie było Cię przy mnie, gdy miałem się źle? Na piasku widziałem tylko moje ślady.
Jezus odpowiedział:
- Na piasku były tylko jedne ślady i to głębsze niż pozostałe, nie dlatego, że byłeś obciążony trudami, ale dlatego, że wziąłem cię wtedy na ramiona i niosłem. Teraz już stanąłeś na nogi i znów mogę iść przy tobie…

—————————————————-

Polecam do codziennego słuchania rekolekcje adwentowe o. Adama Szustaka – Plaster miodu

http://adamszustak.pl/plaster-miodu-adwentowe-sluchowiska-rekolekcje-o-adama-szustaka/

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Ewangelia

 

Tags: , , , , , , , ,

Dodaj komentarz