RSS
 

Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie

30 lis

EWANGELIA
Mk 13,33-37

Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie. Bo rzecz ma się podobnie jak z człowiekiem, który udał się w podróż. Zostawił swój dom, powierzył swoim sługom staranie o wszystko, każdemu wyznaczył zajęcie, a odźwiernemu przykazał, żeby czuwał. Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: z wieczora czy o północy, czy o pianiu kogutów, czy rankiem. By niespodzianie przyszedłszy, nie zastał was śpiących. Lecz co wam mówię, mówię wszystkim: Czuwajcie!”

Słowa dzisiejszej Ewangelii wydają się być proste i zrozumiałe. Mamy czuwać, bo nie wiemy kiedy nastąpi koniec świata, czy nasza śmierć.
Czuwać, to znaczy tak dbać o stan naszej duszy na co dzień by w każdej chwili była gotowa na spotkanie z Panem Jezusem.

Proste?
Teoretycznie tak. Ale jak naprawdę staramy się to na co dzień wypełnić?
Często nie możemy znaleźć czasu nawet na krótką modlitwę. A co dopiero mówić o jakiejś refleksji o przeżytym dniu, pochyleniu się nad fragmentem Pisma Świętego.
Pomóc nam w modlitwie w ciągu dnia może świadomość, że Bóg jest stale obok nas, prowadzi nas i towarzyszy w codzienności.
Myśl ta może sprawić, że znajdziemy choć sekundę na akt strzelisty, wymówienie z wiarą, nadzieją i miłością imienia Jezusa lub Boga.

Panie Boże pomóż nam odnaleźć Twoją obecność w naszej codzienności!

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Ewangelia

 

Tags: , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz